Ogłoszenie

Otwarczie forum: 22 czerwiec 2006 r.

#1 2006-06-24 15:31:21

elportero

Moderator

Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 270
Punktów :   

Górnik zginął w kopalni "Borynia"

52-letni górnik zginął w kopalni "Borynia" w Jastrzębiu-Zdroju - podała Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), do której należy kopalnia. To pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w kopalniach tej spółki i siódmy w całym górnictwie węgla kamiennego.

Do wypadku doszło 833 metry pod ziemią, podczas robót przy przebudowie wyrobiska. Górnik był pracownikiem oddziału przewozowego. Podczas manewrowania urządzeniem załadowczym, tzw. spągoładowarką, został nią przygnieciony - powiedziała rzeczniczka JSW Edyta Tomaszewska.

Okoliczności wypadku wyjaśnia kopalniana komisja oraz Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku. Zmarły górnik pracował w górnictwie od 14 lat, z czego połowę w kopalni "Borynia". Miał żonę, osierocił dorosłe dziecko.

To kolejny w ostatnich dniach śmiertelny wypadek w górnictwie. 20 czerwca w należącej do Kompanii Węglowej kopalni "Ziemowit" w Lędzinach zginął 45-letni górnik. Został znaleziony w kruszarce węgla, na przenośniku odbierającym węgiel spod ściany wydobywczej.

W tym roku w kopalniach węgla kamiennego w Polsce zginęło siedmiu górników. Inny śmiertelny wypadek wydarzył się 8 czerwca w kopalni "Sośnica-Makoszowy", gdzie zginął 48-letni górnik-ślusarz. Niespełna miesiąc wcześniej w kopalni "Bielszowice" w Rudzie Śląskiej zginął 44-letni górnik wciągnięty w napęd przenośnika.

W tym roku na Górnym Śląsku zginęło również dwóch górników z katowickiej kopalni "Wujek" i jeden z zabrzańskiej prywatnej kopalni "Siltech". Do końca maja w kopalniach doszło ogółem do 803 wypadków. Ośmiu górników odniosło ciężkie obrażenia.

W 2005 r. w górnictwie węgla kamiennego zginęło przy pracy 15 osób. Doszło do ponad 2,1 tys. wypadków. (reb)


http://miki041.ukryta.pl/haker.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
drzewo genealogiczne rodziny przyklad Sfgame donwload java jak rozbudować miasto w heroes 6 kod na kupon sm do metin2 wymiana rozrządu golf iv 4 tdi 90km