FORUM ALL

Forum Ogólnotematyczne

Ogłoszenie

Otwarczie forum: 22 czerwiec 2006 r.

  • Index
  •  » Polityka
  •  » Gilowska ujawniła, kto mógł na nią donosić do SB

#1 2006-06-24 15:26:26

elportero

Moderator

Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 270
Punktów :   

Gilowska ujawniła, kto mógł na nią donosić do SB

Zdymisjonowana wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska złożyła wniosek do prokuratury w sprawie - jak mówiła - szantażu lustracyjnego, który ją spotkał. Gilowska poinformowała o tym dziennikarzy w Starym Tartaku na Lubelszczyźnie podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia "Kordelas Leśnika Polskiego", przyznanego jej za zasługi dla Lasów Państwowych.

Prosiłam premiera, żeby złożył wniosek do prokuratury, premier tego nie zrobił wobec tego ja złożyłam dzisiaj wniosek na ręce prokuratora generalnego, z którym rozmawiałam w sprawie szantażu lustracyjnego, którego byłam obiektem. Niech prokuratura prowadzi śledztwo, niech się nie zdaje, że teraz można Gilowskiej zamknąć usta, bo została zdymisjonowana wobec tego nie ma sprawy. Jest sprawa - powiedziała Gilowska.

Była wicepremier i minister finansów ujawniła, kto mógł na nią donosić do SB. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia "Kordelas Leśnika Polskiego" w Starym Tartaku pod Lubartowem, Gilowska powiedziała dziennikarzom, że w sprawę są zamieszani jej przyjaciele ze Świdnika.

Gilowska powiedziała, że chodzi o koleżankę i jej męża, którzy mieszkają w Świdniku. Dodała, że chce, by ludzie wiedzieli, iż w tym mieście mieszka człowiek, który jest sprawcą tragedii, która ją spotkała.

Zyta Gilowska oświadczyła też, że jej wyjazdy zagraniczne organizował Katolicki Uniwersytet Lubelski. Powiedziała, że nigdy zatem nie ubiegała się o paszport, stypendium, staż ani żadne inne dobro, które - jak określiła - było reglamentowane na rynku przez SB.

Była wicepremier powiedziała, że nie pojechała na uroczystość wręczenia jej dymisji przez Prezydenta RP, ponieważ spotkanie z leśnikami było uzgadniane od wielu tygodni i ta uroczystość "jest milsza". Ja przeprosiłam naturalnie, ale przecież tu się z leśnikami umawiałam od kilku tygodni. Nie mogłam wiedzieć, że będzie taki zbieg okoliczności - dodała Gilowska.


http://miki041.ukryta.pl/haker.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Polityka
  •  » Gilowska ujawniła, kto mógł na nią donosić do SB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wyspa-totalnej-porazki.pun.pl www.1ooproyt2.pun.pl www.forumtira.pun.pl www.pdhparafialnadruzyna.pun.pl www.narutoofpbf.pun.pl