FORUM ALL

Forum Ogólnotematyczne

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Otwarczie forum: 22 czerwiec 2006 r.

  • Index
  •  » Polska
  •  » Premier ogłosił dymisję Zyty Gilowskiej

#1 2006-06-23 14:17:51

elportero

Moderator

Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 270
Punktów :   

Premier ogłosił dymisję Zyty Gilowskiej

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdecydował o dymisji wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej w związku z wystąpieniem przez Rzecznika Interesu Publicznego o jej lustrację. Następcą Gilowskiej będzie dotychczasowy doradca premiera dr Paweł Wojciechowski - poinformował szef rządu.

Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że 10 dni temu otrzymał oficjalną informację, że rzecznik interesu publicznego przygotowuje wniosek o lustrację Zyty Gilowskiej. Dodał, że rozmawiał z nią na ten temat i był z nią w ciągłym kontakcie.

Premier przyznał, że decyzja o odwołaniu wicepremier była dla niego bardzo trudna. Nie mam powodów, by prof. Gilowskiej nie wierzyć, ale nie mniej jednak muszę podjąć decyzję o dymisji. Mam nadzieję, że minister Gilowska oczyści się z zarzutów i podejmiemy dalszą współpracę - uzasadniał Marcinkiewicz. Marcinkiewicz określił Gilowską jako "najlepszego ministra rządu" i "najbliższego współpracownika".

Premier zaprzeczył, że próbował wpłynąć na Rzecznika Interesu Publicznego Włodzimierza Olszewskiego albo kogokolwiek innego w sprawie wicepremier Zyty Gilowskiej.

Gazeta Wyborcza" napisała, że wie o naciskach na Włodzimierza Olszewskiego "od samego premiera", by Gilowskiej nie lustrować.

Moja krótka rozmowa z sędzią Olszewskim dotyczyła tylko i wyłącznie stanu faktycznego. Na nic nie wpływałem; chciałem być dobrze przygotowanym do takiej ewentualności, to jest zmiany ministra finansów - powiedział premier.

Nie wpływałem na ministra finansów, nie wpływałem nigdy na nikogo i na żadną instytucję. Sprawdzam, czy zasadne będzie wystąpienie na drogę sądową w tej sprawie - oświadczył Marcinkiewicz.

Premier zapewnił, że jest gwarantem ciągłości polityki gospodarczej rządu. Podkreślił też, że Paweł Wojciechowski - zgłoszony przez niego następca Zyty Gilowskiej na stanowisku ministra finansów - gwarantuje płynne przejęcie spraw, którymi zajmuje się resort.

Marcinkiewicz podkreślił, że Wojciechowski współpracował z nim od pół roku w sprawach reformy finansów publicznych, zmian w podatkach oraz w kwestii projektu budżetu na 2007 r. i dlatego jest osobą, która najszybciej będzie mogła przejąć sprawy prowadzone w ministerstwie finansów

Premier zapewnił, że reforma podatkowa będzie kontynuowana, dokończona zostanie reforma finansów publicznych, kotwica budżetowa obowiązuje, a sytuacja makroekonomiczna zachęca, by inwestować w Polsce.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że zmiana na stanowisku ministra finansów powinna nastąpić "niezwłocznie". Jeszcze dziś prezydent Lech Kaczyński otrzyma wniosek o odwołanie wicepremier Gilowskiej i powołanie na stanowisko ministra finansów Pawła Wojciechowskiego. Premier nie wnioskował o powołanie swojego doradcy na urząd wicepremiera.

Następca Gilowskiej - Paweł Wojciechowski jest byłym doradcą premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Ma 46 lat, skończył wydział Handlu Zagranicznego SGPiS. Był stypendystą na John Carroll University i Case Western Reserve University w USA. Jest doktorem nauk technicznych. Pracował jako wykładowca w USA, po powrocie do Polski w 1992 r. krótko nadzorował projekty pomocowe ONZ.

Potem objął stanowisko doradcy w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych za ministra Wiesława Kaczmarka. Przed przyjściem do kancelarii Marcinkiewicza był prezesem PTE Allianz Polska, a wcześniej m.in. Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PBK Atut. (sm)


http://miki041.ukryta.pl/haker.jpg

Offline

 

#2 2006-06-23 14:32:24

Dominoz

Moderator

5753102
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 288
Punktów :   
WWW

Re: Premier ogłosił dymisję Zyty Gilowskiej

Szkoda...lubilem Zyte

Offline

 

#3 2006-06-23 14:33:38

elportero

Moderator

Zarejestrowany: 2006-06-22
Posty: 270
Punktów :   

Re: Premier ogłosił dymisję Zyty Gilowskiej

tak ja tez szczególnie w programie Szymon Majewski show jak gada wróc


http://miki041.ukryta.pl/haker.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Polska
  •  » Premier ogłosił dymisję Zyty Gilowskiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.liceum.pun.pl www.zarzadzanieumk.pun.pl www.odrodzeni.pun.pl www.klanbloodkillers.pun.pl www.stowarzyszeniexxx.pun.pl